Jak skutecznie zarządzać flotą pojazdów?

Spis treści

Lokalizator GPS

Spis treści

Jak skutecznie zarządzać flotą pojazdów?

Zarządzanie flotą samochodową w dużym przedsiębiorstwie to skomplikowany proces, który można łatwo uprościć dzięki odpowiedniemu systemowi.

Rozwój firmy wiąże się zazwyczaj z operowaniem zwiększającą się flotą pojazdów. Oprócz wynikających z tego korzyści warto zwrócić uwagę na pojawiające się przy tym dodatkowe trudności związane z utrzymaniem stale rosnącej liczby jednostek. Problemy związane z kontrolą paliwa zużywanego w poszczególnych samochodach czy ewidencją czasu pracy kierowcy mogą być łatwo rozwiązane dzięki odpowiedniemu systemowi zarządzania flotą. Uproszczenie pracy przedsiębiorstwa i zmniejszenie kosztów wynikających z kierowania nim to główne zalety szerokiej oferty FleetHouse.

Kompleksowy system zarządzania flotą

Wrogiem każdego przemysłu jest nieuchronna komplikacja procesów wynikająca z rozwoju firmy. Większe przedsiębiorstwo to także większa odpowiedzialność za wszystkie podejmowane przez nie działania. W przypadku firm posiadających duże zaplecze samochodowe niezbędne okazać się może zapewnienie odpowiedniego systemu zarządzania flotą, celem zminimalizowania wynikających z niego kosztów.

Przed erą cyfryzacji, najlepszym (i jedynym) sposobem rozwiązania problemu było zarządzanie skomplikowanymi procesami z pomocą przydzielonego do tego zadania specjalisty. Kładło to jednak wielką odpowiedzialność na barki jednej osoby, która pod wpływem stresu mogła popełnić błąd. Pewne aspekty pozostawały przy tym poza jej zasięgiem – na przykład, nie była w stanie dokonać kontroli paliwa pojazdów znajdujących się w drodze. 

Wraz z rozwojem nowych technologii, dostępne stało się jednak inne rozwiązanie. Zautomatyzowany system zarządzania flotą przygotowany przez FleetHouse umożliwia organizację i nadzór pracowników poprzez specjalnie zaprojektowane w tym celu narzędzia. Dzięki skoordynowanym działaniom praca Twojej firmy będzie przebiegać sprawnie i bez przeszkód.

Cała flota w jednej aplikacji

Korzyści płynące z implementacji systemów zarządzania flotą przekładają się na zwiększoną efektywność pracowników. Dzięki ewidencji czasu pracy kierowcy w prosty sposób raportują swoje działania, a Ty będziesz w stanie sprawnie kontrolować swoje przedsiębiorstwo. Uzyskujesz tym samym dostęp do pełnego zestawu danych aktualizowanych na bieżąco: dane z tachografu, lokalizację poszczególnych pojazdów, czy kontrolę paliwa zużywanego przez nie w czasie jazdy.

Oprócz nieograniczonego (i bezterminowego) dostępu do powyższych informacji, użytkownicy systemu zarządzania flotą od FleetHouse otrzymują również spersonalizowane raporty i alerty pozwalające na sprawne kontrolowanie sytuacji. Dzięki FleetHouse będziesz w stanie na bieżąco kontrolować stan Twojej floty.

Ponadto, dzięki aplikacji mobilnej wszystkie powyższe funkcje będą zawsze na wyciągnięcie ręki. Z FleetHouse GPS możesz zarządzać swoją flotą, gdziekolwiek jesteś. Aplikacja pozwala również na łatwą komunikację z Twoimi kierowcami oraz przesyłanie niezbędnych informacji i aktualizacji, a także udostępnianie jego lokalizacji innym klientom, jeśli zajdzie taka potrzeba.

System zarządzania dostosowany do Twojej firmy

Zastosowanie zautomatyzowanego systemu zarządzania flotą w żadnym wypadku nie oznacza jednak odsunięcia od tego zadania pracownika ludzkiego. Przeciwnie: pozwala on na lepszą organizację działań zespołu specjalistów: kierowców, spedytorów czy magazynierów. Dzięki zapewnianym przez FleetHouse szkoleniom z użycia dostępnych narzędzi system jest łatwy do wprowadzenia, a firma odczuje płynące z niego korzyści niemal natychmiast: od podstawowych funkcji, takich jak ewidencja czasu pracy kierowcy po wygodną w obsłudze aplikację.

Co więcej, nasi klienci mogą liczyć na pełne wsparcie ze strony wyspecjalizowanego opiekuna, gotowego pomóc w obsłudze naszego systemu. Sami jesteśmy nie tylko specjalistami, ale również pasjonatami branży logistycznej – właśnie dlatego staramy się dostarczać rozwiązania stojące na najwyższym poziomie. 

Zdajemy sobie przy tym sprawę, że każda firma ma swój własny, unikalny charakter oraz metodologię pracy. Właśnie dlatego oferta FleetHouse dostosowywana jest indywidualnie do każdego klienta na podstawie jego potrzeb. Dzięki temu gwarantujemy, że nasze rozwiązania sprawdzą się w Twojej sytuacji: dopasujemy wszystkie funkcje, które będą dla Twojej firmy przydatne. Skontaktuj się z nami i zamów wersję demo naszego systemu zarządzania flotą, by przekonać się, jak oferowane przez nas funkcje sprawdzają się w praktyce.

Odwiedź naszą stronę główną lub zapoznaj się z poprzednim wpisem.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami.