Jak usprawnić działania floty w branżach dystrybucyjnych i handlowych?

Spis treści

Nadajnik GPS

Spis treści

Jak usprawnić działania floty w branżach dystrybucyjnych i handlowych?

Dobrze zarządzana flota to podstawa sukcesu w branżach dystrybucyjnych i handlowych. W jaki sposób system zarządzania FleetHouse pomoże Ci usprawnić jej funkcjonowanie?

Branże dystrybucyjna i handlowa stanowią fundament nowoczesnej gospodarki, a ich sprawne funkcjonowanie pozwala na podtrzymywanie wielu zachodzących w niej procesów. Wiąże się to zazwyczaj z zarządzaniem flotami składającymi się z dużej ilości pojazdów. Aby lepiej poradzić sobie z ogromem zadań w tych branżach, warto rozważyć system usprawniający ewidencję czasu pracy kierowcy oraz pozwalający na monitoring samochodu znajdującego się w terenie.

Lepsza kontrola firmy z systemem ewidencji czasu pracy kierowcy

Utrzymywanie oraz zarządzanie floty samochodowej w branżach dystrybucyjnych i handlowych stanowi nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych przedsiębiorców. Skomplikowanie procesów wynikające ze zwiększającej się liczby zarówno pracowników, jak i samych pojazdów, może wymagać wprowadzenia pewnej automatyzacji celem usprawnienia funkcjonowania naszej firmy. 

Dobrym przykładem jest ewidencja czasu pracy kierowcy w przedsiębiorstwach handlowych i dystrybucyjnych. Zastosowanie automatycznego systemu pozwalającego pracownikom na regularne rejestrowanie wykonywanych obowiązków pozwala na usprawnienie ich działań w terenie i gwarantuje porządek w danych dotyczących ewidencji czasu pracy kierowcy.

Monitoring samochodu – gwarancja bezpiecznej i stabilnej floty

Jednak nie tylko sprawna ewidencja czasu pracy kierowcy gwarantuje poprawne funkcjonowanie floty. Równie ważne są tworzące ją pojazdy. Monitoring samochodu znajdującego się w terenie pozwala sprawdzić stan jego eksploatacji, poziom paliwa czy stosowanie się kierowcy do zasad eco-drivingu. Dzięki zastosowaniu systemu zarządzania flotą zapewnisz bezpieczeństwo swoim pracownikom oraz w łatwy sposób skontrolujesz stan technicznych Twoich pojazdów.

Monitoring samochodu umożliwia również sprawdzanie lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym dzięki funkcji GPS. Funkcja ta jest niezbędna przy sprawnej organizacji działań floty, pozwala bowiem nie tylko na weryfikowanie tras i wykonywanych zleceń, ale również na wprowadzanie koniecznych poprawek i zmian w nagłych sytuacjach. Rozwiązania te, świetnie sprawdzające się w branży transportowej, są gwarancją sprawnego funkcjonowania dostaw w firmach handlowych i dystrybucyjnych.

Elastyczność dla kierowcy i pracodawcy

Jednak prawdopodobnie najważniejszą cechą gwarantowaną przez system ewidencji czasu pracy kierowcy i zarządzania flotą od FleetHouse jest jego elastyczność. Dla kierowców przekłada się ona na takie funkcje jak automatyczne rozliczanie diet oraz delegacji, czy zmianę trybu jazdy. Pracownicy mogą użyć systemu do przełączenia się z jazdy służbowej na prywatną oraz skorzystania ze specjalnej funkcji jazdy weekendowej.

Jeśli chodzi o pracodawców, FleetHouse umożliwia spersonalizowanie dostępnych funkcji i dostosowanie ich pod unikatowy ekosystem każdej firmy. Sam oceń, które elementy będę niezbędne dla Twojej działalności. Od ewidencji czasu pracy kierowcy, po aplikację mobilną – pomożemy Ci zaprojektować unikatowy system zarządzania flotą, przygotowany specjalnie dla Twojej firmy.

Poznaj zalety aplikacji mobilnej w zarządzaniu flotą pojazdów lub przejdź do strony głównej.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami.